2.5.2.2. Sąskaitos registravimas prie sutarties rankiniu būdu

Sutarties radimas

Sąskaitos registravimą prie sutarties gali atlikti tik vartotojai, kurie yra įtraukti į sutarties dalyvių sąrašą.

Sutartį, kuriai norima užregistruoti sąskaitą galima pasiekti keliais būdais:

  • Iš poreikio formos (Poreikio forma → Pirkimo procedūra → Rašytinių, žodinių ir preliminarių sutarčių sąrašas), kairiuoju pelės klavišu paspaudus ant norimos sutarties;

    1 pav. Sutarties radimas poreikio formoje

     

  • Iš pirkimo procedūros (Pirkimo procedūros laiko juosta → Pirkimo pabaigos rezultatai), kairiuoju pelės klavišu paspaudus ant norimos sutarties;

    2 pav. Sutarties radimas pirkimo laiko juostoje

     

  • Atliktų pirkimų žurnalo (Žurnalas → Atlikti pirkimai)

 

Sąskaitos prie sutarties registravimo procesas

 

Norint pradėti sąskaitos registravimą, sutarties formos lange kairiuoju pelės klavišu spaudžiama ant skirtuko “Sąskaitos“. Vartotojas nukreipiamas į sutarties sąskaitų sąrašą.

 

Sąskaitų sąraše matomos visos sąskaitos, kurios yra priregistruotos prie sutarties. Taip pat, atvaizduoja bendra sutarties vertė ir likutis (5 pav.).

Norint pradėti sąskaitos prie sutarties registravimą, spaudžiamas mygtukas “Registruoti sąskaitą“ (žalias pliusas).

Žalias pliusas matomas tik vartotojams, kurie yra priskirti sutarties dalyviais (sutarties administratorius ir vykdytojai, stebėtojai galimybės registruoti sąskaitų neturi).

 

Atsivėrusiame sąskaitos registracijos lange įvedami sąskaitos duomenis. Jei yra suvestų objektų, jie atvaizduojami skiltyje “Sutarties dalių pasirinkimas“.

 

Dalys arba objektai kuriems norima registruoti sąskaitą, pasirenkami spaudžiant žalio pliuso ikoną esančią šalia jų. Galima pasirinkti ne visus objektus, o tik kelis konkrečius, kuriems yra išrašyta sąskaita. Arba galima nekonkretizuoti objekto ir pridėti tik dalį.

Pridedant tik dalį - spaudžiamas žalias pliusas prie dalies ir dialogo lange renkamasi “Tik dalį“.

Pridedant dalį ir visus jos objektus - spaudžiamas žalias pliusas prie dalies ir dialogo lange renkamasi “Viską“. Šiuo atveju įvedami objektų kiekiai kurie sudauginami su įkainiais ir susumuojami į bendrą sąskaitos vertę. Jei įkainiai objektams nėra įvesti, sistema automatiškai nepaskaičiuos bendros sąskaitos vertės, todėl ją reikės įvesti rankiniu būdu prie dalies.

Tokiu principu galima rinktis ir tik atskirus objektus sąskaitos registravimui, spaudžiant žalią pliusą iš karto prie norimo objekto, nepasirinkus dalies ar objektų grupės (jos bus pridėtos automatiškai).

Jei yra kelios dalys, sąskaitos vertę galima paskirstyti joms proporcingai pagal jų verčių dydžius. Tai atliekama tokia tvarka:

  1. Pasirenkamos dalys, kurioms norma registruoti sąskaitą;

  2. Spaudžiamas mygtukas “Paskirstyti bendrą sąskaitos vertę proporcingai pasirinktoms dalims“;

  3. Atsiradusiame lange įvedama bendra sąskaitos vertė;

  4. Spaudžiamas mygtukas “Tęsti“;

  5. Vertės paskirstomos dalims pagal jų vertės dydžius proporcingai.

Užpildžius sąskaitos duomenis spaudžiamas mygtukas “Įrašyti

Įrašyta sąskaita atsiras sutarties sąskaitų sąraše.