Veiksmai, kuriuos gali atlikti vartotojai
...
Bendras importavimo šablonas - visos objekto struktūros importavimą, įkeliant duomenis apie pirkimo dalis, objektus, parametrus.
Objektų importavimo šablonas - objektų importavimui prie konkrečios pirkimo dalies arba sukuriant po atskirą pirkimo dalį kiekvienam importuojamam objektui.
...
Bendro šablono importavimas
...
“Dalies numeris” žymintis pirkimo dalies numerį. Jie turi eiti nuosekliai nuo 1. Šio stulpelio vertė visų tos dalies elementų (objektų ir parametrų) turi būti ta pati;
...
Dalies eilutėje objektų grupės, objekto ir parametro numeriai turi būti “0”;
...
Dalies biudžetas įrašytas į stulpelius “Dalies vertė / Priimtina kaina be PVM”, “Dalies vertė / Priimtina kaina su PVM” ir “PVM”. Ši informacija gali būti nepildoma.
1.3. Objektų grupės eilutėje, kurioje yra įvedamas objektų grupės pavadinimas, struktūros stulpeliuose turi būti:
...
Dalies numeris, kuriai priskiriama objektų grupė;
Objektų grupės numeris - objektų grupės yra numeruojamos kiekvienai daliai atskirai. Pvz.: Jeigu pirmoje dalyje jau sukūrėte objektų grupę, tai antroje dalyje sukūrus grupę, ji turi būti numeruojama vėl nuo 1;
Objekto numerio stulpelyje turi būti 0;
Parametro stulpelyje turi būti 0.
1.43. Objekto eilutėje, kurioje yra įvedamas objekto pavadinimas, mato vienetas, kiekis, bei priimtini įkainiai, struktūros stulpeliuose turi būti:
...
Dalies numeris, kuriai priskiriamas objektas;
Objektų grupės numeris - kuriai objektų grupei priskiriamas objektas. Objektas gali neturėti objektų grupės, o iškart priklausyti daliai. Tokiu atveju grupės stulpelyje įrašykite 0;
Objekto numeris - jie turi eiti nuosekliai nuo 1, kiekvienai daliai iš naujo;
Parametro stulpelyje turi būti 0.
...
1.54. Parametro eilutėje, kurioje yra įvedamas parametro pavadinimas, struktūros stulpeliuose turi būti:
...
Dalies, kuriai priskiriamas objektas ir parametras, numeris;Objektų grupės numeris - kuriai objektų grupei priklausančiam objektui priskiriamas parametras. Objektas gali neturėti objektų grupės, o iškart priklausyti daliai. Tokiu atveju grupės stulpelyje įrašykite “0“;
Objekto numeris, kuriam priskiriamas parametras;
Parametro numeris - jie turi eiti nuosekliai nuo 1, kiekvienam objektui iš naujo.
...
Žemiau pateikiamas užpildytas visos objekto struktūros importavimo šablono pavyzdys. Jį importavus, sistemoje bus sukurtos dvi pirkimo dalys, du objektai pirmai daliai ir vienas antrai.
...
Formos pvz. galite atsisiųsti:
View file | ||
---|---|---|
|
Paruoštą visos objekto struktūros šabloną (Bendrą importavimo šabloną) galima importuoti sistemoje paspaudus importavimo mygtuką - mėlynos spalvos rodyklę, ir pasirinkus importavimo rutiną, skirtą visai objekto struktūrai importuoti:
Pasirinkus importuojamą dokumentą (įkėlimo metu jis turi būti uždarytas ir neredaguojamas) bus atidarytas FileMaker duomenų importavimo langas. Paprastai jame jokių pakeitimų nereikia atlikti. Galite pasitikrinti, ar kairėje pusėje nustatytas pirmos eilutės naudojimas stulpelių pavadinimams (parinkta ”Use as fiel names”). Lango viduryje matomi iš Excel failo į sistemą importuojamų stulpelių pavadinimai. Spauskite “Import“:
...
Atidarius “Pirkimo objektų importas” langą, bus pateikta informacija, kiek buvo importuota eilučiųsistema atidarys tarpinį importavimo langą, kuriame matysis importuojami duomenys. Šiame tarpiniame importavimo lange pateikiama informacija, kuri gali būti įvesta į pirkimo objektą, taip pat šiame lange galite redaguoti importuojamą informaciją.
...
Jeigu peržiūrėjus sąrašą, matote raudonai pažymėtų laukelių, vadinasi yra objekto struktūroje padarytų klaidų. Paspaudus šauktuką, bus pateiktas eilutės klaidų sąrašas:
...
Kad sistema patikrintų klaidas iš naujo, paspauskite klaidų tikrinimo mygtuką lango viršutiniame dešiniajame kampe:
...
Dar viena dažnai pasikartojanti klaida - tuščios eilutės lango pabaigoje. Jos atsiranda, jeigu excel faile buvo uždėtas rėmelis, įrašytas tekstas, kt.
...
Tokiu atveju galite ištrinti importavimui nereikalingas eilutes paspaudus raudoną “X“ eilutės dešinėje, arba, jeigu eilučių yra daug, iš naujo importuoti objektą, prieš tai išsikopijavus norimus importuoti duomenis į naują importavimo šabloną:
...
Jeigu klaidų nėra - galite importuoti objektą į pirkimą - paspauskite importavimo mygtuką:
...
Sistema į pirkimą importuos visus Excel duomenis. Jeigu sistemoje jau buvo sukurtų objekto elementų - jie bus palikti, o importuoti elementai sunumeruojami tolimesne seka.
...
, todėl nereikalingą informaciją reikėtų pašalinti rankiniu būdu (šiuio atveju yra nereikalinga sistemoje išlikusi pirma pirkimo dalis kurą reikia pašalinti)
...
2. Importuoti objektus, kiekvienam objektui automatiškai sukuriant po pirkimo dalį
Importavimo rutina yra skirta tik objektų ir jų kiekių importavimui, kiekvienam objektui sukuriant naują dalį (naudojamas objektų importavimo šablonas). Nei objektų grupių, nei maksimalių priimtinų įkainių, su šia forma, importuoti nėra galimybės.
...
2.2. Importuokite šabloną paspaudę mygtuką “Importuoti“ ir pasirinkę rutiną “Objektų importavimas“:
Naujame lange patikrinkite, ar importuojamo “Excel” failo stulpelių pavadinimai (sąrašo kairėje pusėje) sutampa su sistemoje nurodytais pavadinimais (sąrašo dešinėje pusėje) ir paspauskite “Import“:
...
Jums bus pateikta santrumpa apie importavimą - kiek eilučių (objektų) buvo importuota. Paspauskite “OK“
...
Importavimo rezultatas pateikiamas žemiau esančiame pavyzdyje - importuoti 5 3 objektai, ir kiekvienam iš jų sukurta po atskirą pirkimo dalį:
...
Objektų importavimo šabloną galima importuoti ir prie bet kurios jau egzistuojančios pirkimo dalies (naudojamas objektų importavimo šablonas). Tokiu būdu objektai ir jų kiekiai bus suimportuoti tik vienai konkrečiai daliai, nekuriant kitų dalių, kaip būtų pasirinkus objektų importavimo rutiną: “2. Importuoti objektus, kiekvienam objektui automatiškai sukuriant po pirkimo dalį”
...
...